Vestibulär

Flygande Tefatsgunga

Art.nr: 8EMDS

3 625,00 kr
2 900,00 kr exkl. moms
Beskrivning

Med en flygande tefatsgunga får barnen uppleva fart, rörelse och massor av lekglädje! När de gungar tränar de samtidigt balansen, kroppsuppfattningen och motoriken.


Gungan har en stadig plattform i trä och en bekväm mittstång i mjukt skum och klädsel i certifierat konstläder, som barnen kan hålla sig i. Den rymmer upp till två små barn, så att de kan gunga tillsammans och ha roligt ihop.


Gungandet ger också vestibulär stimulans, vilket hjälper barnen att utveckla sin balans och förståelse för kroppens rörelser. Gungan passar lika bra i trädgården som inomhus, förutsatt att det finns tillräckligt med utrymme och en säker upphängning. En rolig gunga som bjuder på både rörelse, gemenskap och lek!


  • Ger vestibulär stimulans och tränar balansen
  • Främjar motorik och kroppsuppfattning
  • Stabil träplattform med en mittstång att hålla i
  • Passar både inomhus och utomhus, med säker upphängning och tillräckligt med utrymme
  • Stativ säljs separat


Maxvikt: 90 kg

Extra information
  • Storlek: 62cm dia

Du kanske också gillar

Fyrkantig plattformsgunga

4 250,00 kr
3 400,00 kr exkl. moms

Fyrkantig bolstergunga inkl upphängningsanordning

5 375,00 kr
4 300,00 kr exkl. moms